China Symphony Orchestra Tour in Poland – Łódź

/China Symphony Orchestra Tour in Poland – Łódź
Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

China Symphony Orchestra 波兰华⼈交响乐团 tour in Poland 2019/2020

To premierowy i jedyny taki projekt oraz trasa koncertowa w Polsce! Jesienią 2019 r. po raz pierwszy przed polską publicznością wystąpi wspaniała China Symphony Orchestra!

Zespół tworzą niezwykle utalentowani instrumentaliści, absolwenci renomowanych akademii muzycznych. Orkiestrze towarzyszyć będą znakomici chińscy soliści – śpiewacy operowi występujący na najbardziej prestiżowych scenach międzynarodowych w Azji oraz w Europie. Podczas cyklu koncertów zaprezentują się przed Państwem m.in: Chaoran Zuo, Erni Deng, Linhao Qin, Yang Liu, Yuexin Liu. Są to laureaci wielu światowych konkursów: młodzi, zdolni, obdarzeni poczuciem humoru, charyzmą i pasją do śpiewania. Od lat z powodzeniem łączą różne gatunki muzyczne, goszcząc na największych scenach filharmonicznych i operowych.

Łącznie na jednej scenie zobaczymy ponad 50 chińskich artystów, a w programie zaprezentowane zostaną m.in. największe przeboje muzyki klasycznej, pieśni neapolitańskie oraz arie operowe i operetkowe, w tym kilka zaaranżowanych specjalnie na orkiestrę wyjątkowych arii chińskich.

Zabrzmią m.in. takie przeboje jak: Core ’ngrato, Musica proibita, No puede ser, Uwertura do Carmen, Quando men vo, Besamo Mucho, O Sole mio, Czardasz i wiele, wiele innych. Ponadto podczas koncertu usłyszymy utwory Mozarta, Bizeta, Gounoda, ale również Chopina. Specjalnie dla Państwa jedno z najsłynniejszych dzieł tego znanego na całym świecie polskiego kompozytora wykona znakomita pianistka – Xuancen Guo. Wieczór będzie pełen muzycznych niespodzianek. Uchylając rąbka tajemnicy już dziś możemy zdradzić, że nasi egzotyczni artyści przygotowali dla Państwa również coś w języku polskim…

Ciekawostką jest fakt, że co prawda w Chinach instrumentalne zespoły znane są od wieków, jednak wielkie orkiestry tego rodzaju stanowią nowość ostatnich kilku dziesięcioleci. Formuła ta dotarła do Chin w wyniku spotkania kultur Wschodu i Zachodu. Muzyka chińska sama w sobie jest bardzo zróżnicowana regionalnie: ma wiele nurtów i tradycji, począwszy od oryginalnej sztuki etnicznej, po nowatorskie współczesne stylizacje. Wszystko to wybrzmi podczas naszych koncertów, które będą doskonałą okazją do zapoznania się z tą niezwykle interesującą kulturą oraz jej ciekawym instrumentarium – często bardzo odmiennym konstrukcyjnie i brzmieniowo od tego, które znamy. Koncerty uświetni m.in. hulusi – popularny wśród mniejszości etnicznych zamieszkujących prowincję Yúnnán tradycyjny chiński dęty instrument muzyczny.

Orkiestra z towarzyszeniem solistów z pewnością oczaruje wirtuozerią, dowcipem oraz scenicznym wdziękiem nawet najbardziej wymagających widzów i poderwie publiczność z krzeseł prezentując bardzo zróżnicowany, lecz doskonale wszystkim znany repertuar –począwszy od muzyki klasycznej i romantycznych arii operowych po światowe hity muzyki rozrywkowej.

Koncert Chińskiej Orkiestry Symfonicznej to nie tylko wspaniała muzyka, ale wyjątkowy, wzbogacony o liczne anegdoty i ciekawe historie, nastrojowy wieczór. China Symphony Orchestra to projekt, jakiego w Polsce jeszcze nie było. To koncertowe przedsięwzięcie niewątpliwie ma szansę stać się jednym z mostów łączących kultury naszych krajów.

Przed nami unikalne kulturalne wydarzenie oraz prawdziwa muzyczna uczta, której po prostu nie można przegapić!

Bilety do nabycia:
 
➡️ ebilet.pl
– kasa Filharmonii Łódzkiej
AREATOUR Biuro Podróży (ul. Piotrkowska 31)
– TamTravel – Biuro Podróży (ul. Dąbrowskiego 50)
– Miejska Arena Kultury i Sportu (al. Bandurskiego 7)
– Media Markt (ul. Brzezińska 27/29, al. Piłsudskiego 15/23, ul. Pabianicka 245)

Partnerem trasy koncertowej jest firma FOGO.

Pozostałe wydarzenia w ramach trasy:

23.10.2019 – Szczecin | Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
04.11.2019 – Gdańsk | Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
08.11.2019 – Toruń | Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
14.11.2019 – Łódź | Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej
16.11.2019 – Wrocław | Sala Koncertowa Radia Wrocław
30.11.2019 – Kraków | Aula Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego
03.01.2020 – Warszawa | Teatr Palladium
18.01.2020 – Katowice | Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja im. Krystyny Bochenek
22.01.2020 – Poznań | Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
30.01.2020 – Rzeszów | Sala Koncertowa Filharmonii Podkarpackiej
04.02.2020 – Białystok | Sala Koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej
07.02.2020 – Dąbrowa Górnicza | Pałac Kultury Zagłębia
20.02.2020 – Częstochowa | Filharmonia Częstochowska im. Stanisława Moniuszki
19.03.2020 – Lublin | Centrum Spotkania Kultur